Projektai » Tarptautiniai Marianos Veriovkinos simpoziumai

Vieną 2016 m. liepos sekmadienį Vyžuonėlių dvaras skambėjo nuo muzikos ir meno mėgėjų klegesio
Vieną 2016 m. liepos sekmadienį Vyžuonėlių dvaras skambėjo nuo muzikos ir meno mėgėjų klegesio

Liepos 17 d., 14 val. Vyžuonėlių dvare, Utenos rajone, meno ir muzikos gerbėjus dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Gruzijos pakvietė į trečiojo tarptautinio M. Veriovkinos vardo simpoziumo pirmos dalies uždarymo parodą ir koncertą.

 

Dešimt dienų kartu gyvenę ir dirbę menininkai pristatė savo sukurtus darbus, kurie buvo eksponuojami senuosiuose dvaro pastatuose. Uždarymo svečiai galėjo susipažinti ne tik su plenero dalyvių darbais, bet ir su M. Veriovkinos kūryba, jos darbų faksimilės buvo eksponuojamos pagrindiniame dvaro pastate.

Plenere dalyvavo: Loreta Zdanavičienė, Ričardas Zdanavičius, Arvydas Šaltenis, Sigita Maslauskaitė,  Romualdas Balinskas, Saulius Dastikas,  Andrius Surgailis, Lilija Puipienė, Edita Rakauskaitė, Virgis Ruseckas, Rita Škarnulienė, Irina Osleja (Latvija), Marianne Gielen (Vokietija), Beka Bolkvadze (Gruzija) .

 

Organizatoriai visuomenei dar kartą priminė istoriškai ir kultūriškai svarbų, turintį tarptautinę reikšmę regiono objektą, kuris galėtų tapti patraukliu kultūros ir turizmo traukos objektu. Šiais metais ( 2016) organizatoriai atidavė duoklę miestelio buvusiems gyventojams, kuriuos tapė dailininkė Mariana Veriovkina, ir į kultūrinę programą įtraukė žydišką akcentą. Renginio muzikinėje programoje skambėjo tradicinė žydiška muzika, kurią atliko „Rakija Klezmer Orkestar“.

 

Vėliau, liepos 25 – rugpjūčio 29 d., plenero darbų paroda buvo eksponuojama Utenos kraštotyros muziejuje, o antros simpoziumo dalies renginiai spalio mėnesį persikelė į Vilnių. Iš plenero metu sukurtų kūrinių buvo formuojama Marianos Veriovkinos draugijos kolekcija.

 

Simpoziumo, vykusio liepos 8- 17d., temą „Mariana Veriovkina. Dokumentika“ įkvėpė Vokietijos režisierės Stellos Tinbergen sukurtas dokumentinis filmas, rodantis menininkės gyvenimą ir kūrybinį kelią, prasidėjusį Lietuvoje, Utenos rajone. 2016 metų simpoziumas buvo dviejų dalių. Pirmos dalies renginiai vyko Utenoje ir Utenos rajone, antros dalies renginiai spalio mėnesį persikėlė į Vilnių.

 

Simpoziumo metu liepos 14 d., 19 val., Utenos kino namuose „Taurapilis“, buvo demonstruojamas dokumentinis filmas apie Marianos Veriovkinos gyvenimą ir kūrybinį kelią (režisierė Stella Tinbergen, Vokietija). Vėliau spalio mėnesį jis buvo rodomas Vilniaus Dailės akademijoje, kurioje susirinko meno atstovai. Vilniuje prieš filmą buvo pokalbis su filmo režisiere.

 

Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje vilniečiai ir miesto svečiai, galėjo porą savaičių susipažinti su simpoziume sukurtais kūriniais ir Marianos Veriokinos faksimilėmis. Buvo vedami edukaciniai užsiėmimai vaikams.