Projektai » Tarptautiniai Marianos Veriovkinos simpoziumai

Ketvirtasis tarptautinis Marianos Veriovkinos simpoziumas "VIZIONIERIAI"
Ketvirtasis tarptautinis Marianos Veriovkinos simpoziumas

2017 m. asociacija suorganizavo IV-ąjį tarptautinį Marianos Veriovkinos simpoziumą. Šių metų temą "Vizionieriai" įkvėpė Utenos savivaldybės planai išpirkti dalį dvaro pastatų ir bendradarbiaujant su M. Veriovkinos draugija pritaikyti jį kultūriniams ir visuomeniniams tikslams. IV-uoju Simpoziumu draugija siekė prisidėti prie dvaro pastatų bei kultūrinio gyvenimo atkūrimo  bei pasiūlyti jo galimos kultūrinės veiklos viziją.

 

Kultūros renginių  programoje  VGTU architektūros studentai birželio pradžioje atliko praktiką, kurios metu apmatavo dvaro statinius. Tai didžiulis profesionaliai atliktas darbas, kuris užsakant firmoje kainuotų ne vieną tūkstantį eurų.

Liepos 7 -16 d.  vyko tarptautinis menininkų ir architektų simpoziumas Vyžuonėlių dvaro apylinkėse, jame dalyvavo menininkai iš Lietuvos, Vokietijos ir Latvijos. Sarmite Caune , Andrius Surgailis, Romualdas Balinskas, Vita Balinskienė, Saulius Dastikas, Arvydas , Ina Budryte, Marianne Gielen, Antanas Obcarskas, Edita Rakauskaitė, Valdas Jencius, Mykolė Ganusauskaitė, Mantas Maziliauskas, Rita Škarnulienė.

 

Simpoziumo rėmuose į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką buvo sukviesti Utenos kultūros įstaigų atstovai, kad kartu su Marianos Veriovkinos draugijos steigėjomis išdiskutuotų galimas Vyžuonėlių dvaro įveiklinimo galimybes. Jų pagalba buvo nuspręsta paruošti ir organizuoti peticijos dėl Vyžuonlių dvaro išsaugojimo pasiraymo procesą, ko pasekoje buvo surinkta virš trijų šimtų Utenos miesto ir rajono bei visos Lietuvos neabejingų žmonių parašų. Juos rugsėjo mėnesį įteikė Utenos rajono tarybai, kartu su pristatyta dvaro įveiklinimo strategija.

 

Kaip kasmet simpoziumo metu viena diena buvo skirta vaikams. Šiemet skyrėme dėmesį  į šalia simpoziumo plenero vietos Vyžuonose ir Užpaliuose šeimynose gyvenančius vaikus ir pakvietėme juos praleisti dieną dirbtuvėse kartu su  menininkais. Menininkai kartu su vaikais pristatė mini performansą.

 

Tradiciškai simpoziumo uždarymo renginys „Arbata pas Marianą Veriovkiną“ vyko Vyžuonėlių dvare, kur žiūrovai pamatė naujausius menininkų darbus. Kasmet renginių muzikinėse programose skamba vis kitokia muzika, skirta skirtingų tautų kūrybai. Šiemet skambėjo prancūziška muzika, kurią atliko jauna prancūzaitė, atlikėja ir aktorė Clotilde Solange Rigaud, prieš aštuonerius metus atvykusi ir pamilusi Lietuvą. Tikriausiai taip pat, kaip Paryžių mylėjo pati Mariana Veriovkina: „Mane jis galutinai apsvaigino. Žvelgiau įsimylėjusiomis akimis į visą jo tonų ir spalvų, formų ir gyvenimo prabangą. Įstabus, įstabus miestas.“

 

Po trumpo pasirodymo publikai plenero darbai buvo nuvežti į Utenos kraštotyros muziejų, jame muziejaus lankytojai darbus galėjo pamatyti rugpjūčio 1-28 dienomis.

 

Renginiai tuo nepasibaigė. Aktyvių simpoziumo dalyvių dėka, visų keturių simpoziumų darbai buvo parodyti ir Vilniaus publikai. Nuo rugsėjo 07 iki spalio 10 dienos simpoziumuose sukurtais darbais ir pačios Marianos Veriovkinos faksimilėmis galėjo pasigrožėti Trakų Vokės dvare.

 

Simpoziumo programa buvo skirta: profesionaliems Lietuvos ir užsienio menininkams, kultūros, švietimo srities žmonėms, Utenos regiono bendruomenėms ir svečiams, visų amžiaus ir socialinių grupių regiono gyventojams.