Projektai » Tarptautiniai Marianos Veriovkinos simpoziumai

VI-asis tarptautinis Marianos Veriovkinos simpoziumas

Šiemet simpoziumo tema susijusi Paryžiumi visai neatsitiktinai. Paryžius - Marianos Veriovkinos didžioji meilė. Ji dievino šį miestą už poetišką, didingą dvasią, už formų, spalvų, tonų grožį, primenantį vientisą meno kūrinį. 
Simpoziumo metu turėsime svečių iš Prancūzijos.


Menininkai tapys, kvies į įdomias paskaitas, o simpoziumo uždarymo metu bus pristatytos net dvi parodos. Parodų metu susipažinsite su menininkų nutapytais darbais ir su Utenos meno mokyklos vaikų darbais, kurių sukurtoje keramikinėje instaliacijoje atsispindės Veriovkinų laikų Utenos viena iš buvusių aikščių, kurios vaizdas šiuo metu neatpažįstamai pasikeitęs.

 

Kaip visada simpoziumo uždarymas neapsieina be muzikos. Šį kartą žiūrovus džiugins romantiškoji Evelina Sašenko.

plačiau
Ketvirtasis tarptautinis Marianos Veriovkinos simpoziumas

2017 m. asociacija suorganizavo IV-ąjį tarptautinį Marianos Veriovkinos simpoziumą. Šių metų temą "Vizionieriai" įkvėpė Utenos savivaldybės planai išpirkti dalį dvaro pastatų ir bendradarbiaujant su M. Veriovkinos draugija pritaikyti jį kultūriniams ir visuomeniniams tikslams. IV-uoju Simpoziumu draugija siekė prisidėti prie dvaro pastatų bei kultūrinio gyvenimo atkūrimo  bei pasiūlyti jo galimos kultūrinės veiklos viziją.

 

Kultūros renginių  programoje  VGTU architektūros studentai birželio pradžioje atliko praktiką, kurios metu apmatavo dvaro statinius. Tai didžiulis profesionaliai atliktas darbas, kuris užsakant firmoje kainuotų ne vieną tūkstantį eurų.

 

Liepos 7 -16 d.  vyko tarptautinis menininkų ir architektų simpoziumas Vyžuonėlių dvaro apylinkėse, jame dalyvavo menininkai iš Lietuvos, Vokietijos ir Latvijos. Sarmite Caune , Andrius Surgailis, Romualdas Balinskas, Vita Balinskienė, Saulius Dastikas, Arvydas , Ina Budryte, Marianne Gielen, Antanas Obcarskas, Edita Rakauskaitė, Valdas Jencius, Mykolė Ganusauskaitė, Mantas Maziliauskas, Rita Škarnulienė.

 

 

plačiau
Vieną 2016 m. liepos sekmadienį Vyžuonėlių dvaras skambėjo nuo muzikos ir meno mėgėjų klegesio

Liepos 17 d., 14 val. Vyžuonėlių dvare, Utenos rajone, meno ir muzikos gerbėjus dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Gruzijos pakvietė į trečiojo tarptautinio M. Veriovkinos vardo simpoziumo pirmos dalies uždarymo parodą ir koncertą.

Dešimt dienų kartu gyvenę ir dirbę menininkai pristatė savo sukurtus darbus, kurie buvo eksponuojami senuosiuose dvaro pastatuose. Uždarymo svečiai galėjo susipažinti ne tik su plenero dalyvių darbais, bet ir su M. Veriovkinos kūryba, jos darbų faksimilės buvo eksponuojamos pagrindiniame dvaro pastate.

Plenere dalyvavo: Loreta Zdanavičienė, Ričardas Zdanavičius, Arvydas Šaltenis, Sigita Maslauskaitė,  Romualdas Balinskas, Saulius Dastikas,  Andrius Surgailis, Lilija Puipienė, Edita Rakauskaitė, Virgis Ruseckas, Rita Škarnulienė, Irina Osleja (Latvija), Marianne Gielen (Vokietija), Beka Bolkvadze (Gruzija) . 

plačiau
Antrojo Marianos Veriovkinos dailės plenero afišos ir užkulisiai

Nerami ir maištinga ekspresionizmo raitelės Marianos Veriovkinos dvasia vis dažniau ir drąsiau prasklendžia virš jos
taip mėgto dabar nykstančio Vyžuonėlių dvaro statinių su lakonišku hamletišku klausimu: „Būti ar nebūti?" Apie šį neeilinį
kultūrinį renginį „Utenos dienoje" jau buvo rašyta, kviesti žiūrovai, kurių į visus susitikimus susirinko gausiai. Neabejingi
jie ir šio susitikimo bei plenero dalyviai naujai atgimstančiam dar vienam kultūros židiniui Utenos apylinkėse.

 

Birutė NENĖNIENĖ

plačiau
„Blagodat“ dvaro Vyžuonėlėse atgaivinimo renginiai

Plenero renginiai dvare paliko ilgalaikius pėdsakus. Iki tol beveik užmirštas, neprižiūrimas dvaras dabar bus lengviau atrandamas, nes rėmėjų pagalba buvo pastatyti nuoroda į dvarą bei informacinis stendas. Miesto svečiai apie dvarą ir jame kūrusią Marianą Veriovkiną gali sužinoti trikalbiuose lankstinukuose, platinamuose Utenos informaciniame turizmo centre.
Šio plenero bei jį lydinčių renginių nebūtų buvę be Utenos rajono savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos, ponios Mildos Petrauskienės bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos pagalbos ir paramos.
Dalis plenere sukurtų kūrinių pateks į kuriamą Marianos Veriovkinos draugijos kolekciją.

plačiau