Projektai » Keramikos instaliacija: Utena Veriovkinų laikais

Norėdami supažindinti moksleivius, jaunimą su miesto praeitimi, jo istoriniu vaizdu, ugdyti tautinę toleranciją, pažintį su daugiakultūrinės Utenos istorija kartu su partneriais VšĮ "Open Minds" ir Utenos menų mokykla organizuojame šį projektą, kuriame pasiūlysime jaunimui rekonstruoti XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės Utenos miesto centro, Rinkos aikštę.

Rekontrukciją vykdysime kartu su jaunimu iš keraminių namelių. Kad keramikinė instaliacija turėtų gilesnę kultūrinę prasmę, o ne liktų tiesiog meniniu projektu, pasiūlysime jaunimui ikonografinę medžiagą apie buvusius pastatus ir jų gyventojus. Pravesdami ekskursijas po Uteną, supažindinsime su XIX a. – XX a. pr. Utenos miesto istorija ir miestui nusipelniusias asmenybes.

 

Pristatome pirmuosius projekto rezultatus  - vaikų pagamintus pirmuosius namelius, atkurtus pagal senasias Utenos nuotraukas. Galutinį tęstinio projekto rezultatą galėsite išvysti liepos mėnesį M. Veriovkinos simpoziumo uždarymo metu.

 

Projekte dirba Utenos meno mokyklos moksleiviai, kuriems vadovauja keramikas UMM direktoriaus pavaduotojas Giedrius Mazūras, ikonografinę medžiagą pateikia ir ekskursijas veda  kraštotyrininkė, Vyturių progimnazijos mokytoja Roma Jančauskienė.

Be to numatytas informacinis leidinys kuriame bus pateikta Utenos istorija ir projekto rezultatai su įvadiniais straipniais kurių autorės: menotyrininkė dr. Laima Laučkaitė-Surgailienė ir kraštotyrininkė  Roma Jančauskienė.

Projektą koordinuoja Rimantė Černiauskaitė - Kėrienė ir Sandra Dastikienė.

 

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.